Sıkça Sorulan Sorular

EcuFast Nedir? Nasıl Uygulanır?

EcuFast temel olarak aracınıza üretici firma tarafından yüklenmiş olan parametrelerin, aracınızdan en iyi sonucu almak için optimize edilmesidir. Bir ECU (Motor Kontrol Ünitesi) dosyası içerisinde yüzlerce harita barındırır. Sağlıklı bir güç artışı ve yakıt ekonomisi için, uzman yazılım mühendislerimiz ve yurt dışında bulunan çözüm ortaklarımızla bu haritalar üzerinde ARGE yaparak, maksimum verimlilik ve minimum yakıt tüketiminin sağlanması amaçlanır.

EcuFast; deneyimi, bilgisi ve sektörde lider markası ile siz değerli kullanıcılara yıllardır hizmet vermekte olup dünya genelinde 50.000'den fazla müşterisi ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası ile sektörün aranan markası haline gelmiştir.

Uygulamalar genellikle OBD (Diagnostik Soketi) üzerinden yapılmakla birlikte, bazı araçlara ECU (Motor Kontrol Ünitesi)'nun sökülüp, masa üzerinde programlanması gerekmektedir.

EcuFast uygulamasından sonra aracınızda kayda değer bir şekilde güç ve tork artışı olmaktadır. Bu güç ve tork artışıyla beraber aracınız; kullanımı daha zevkli ve daha ekonomik bir hale gelmektedir.


EcuFast aracım için sağlıklı mı ?

Motor ve motor üretim teknolojileri yıllardan beri çok büyük ve hızlı bir gelişim göstermektedir. Gelişen bilgisayar teknolojileriyle araçlarda artık kontrol sistemleri yani Motor Kontrol Ünitesi (ECU) kullanılmaya başlanmıştır. Eski nesil olan yani ECU'ya sahip olmayan motorlara göre , yeni motorlar verimli , ekonomik ve stabil çalışmaktadır. ECU'nun yeniden programlanabilmesi , araç üreticilerinin satış politikalarından biri olup , bu işlem profesyonel ellerde tamamen sağlıklıdır.Hatta birçok üretici firma bunu kendi bünyelerinde çok yüksek fiyatlara yapmaktadır.Ancak belirtildiği gibi burada dikkat edilmesi gereken husus , uygulamanın yaptırıldığı firma ve markadır.EcuFast yılların verdiği tecrübe , bilgi birikimi ve kalitesiyle aracınızda ki saklı güçleri ortaya çıkarmada doğru tercihiniz olacaktır.


İşlem ne kadar zamanda uygulanır?

EcuFast Yazılım işlemi; araca göre değişmekle beraber 1 saat ile 3 saat arasında bir sürede uygulanır.

Çayınızı, kahvenizi içerken ve bizlerle sohbet ederken aracınız Daha Güçlü ve Daha Ekonomik bir araca dönüşür.


Deneme süresi veriyor musunuz?

EcuFast Yazılımlarının kalitesini gönül rahatlığı ile TEST edebilmeniz için:

15 gün içinde para iade GARANTİSİ vermekteyiz.


Garantimi etkiler mi ?

Günümüzde yazılımı kontrol eden markalar olduğu gibi müşteri memnuniyeti açısından profosyonelce yapılmış yazılımları garanti dışı çıkartmayan markalar da mevcuttur.

Aracınıza garanti veren kurum ; sizin üreticiniz olduğundan kendi markanız ozelinde en doğru cevabı onlar verecektir.


Aracım yazılımdan sonra eski haline döner mi ?

Aracınız istendiği taktirde ücretsiz olarak firmamız tarafından kolaylıkla fabrikadan çıktığı standart yazılımına dönebilir. Bunun haricinde aracın aküsünün bitmesi, serviste yağ bakım periyodunun sıfırlanması gibi işlemler aracınızda bulunan yazılımı etkilemez.


Kamyon, Tır ve Traktörler neden yazılım yaptırıyor?

EcuFast Yazılımları ile On Yılı aşkın bir süredir hizmet verdiğimiz Ağır Ticari araçların en büyük maliyetlerinden biri tabii ki de yakıt sarfiyatlarıdır. Tabiri caiz ise kontak kapatmayan bu araçlarda gerçekleştirdiğimiz Güç ve Tork artışı ile önemli oranda tasarruf sağlanmaktadır.


Aracımın gücü arttığında yakıtı nasıl düşecek?

Aracınızın güç ve tork değerleri yazılım ile yükseldikten sonra; kullanım tarzınız aynı kalmak koşulu ile aracınız, standart haline göre daha az gaz pedal tepkisine ihtiyaç duyacaktır. Aracın standart haline göre daha az gaza basmanıza rağmen; yüksek tork size rahat ve akıcı bir kullanım ve buna bağlı olarak yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Tabii ki eskiye göre daha agresif kullanımlarda yazılımın güç avantajı kullanılacak ; fakat yakıtta bir tasarruf sağlanmayacaktır.


Araç üreticileri bu işlemi kendileri neden yapmıyor ?

Üreticiler araçlarını tüm dünya pazarına sunmak için tasarlıyorlar ve bunun neticesinde bir çok etken araçların kapasitelerinin altında piyasaya sürülmesine sebep oluyor. (Egzoz Emisyon Standartları, Sıcaklık ve İklim Farklılıkları, Vergilendirme Politikaları ve Satış Politikaları vb.). Ülkemizde vergilendirme nasıl ki motor hacmine göre yapılıyorsa bir çok Avrupa Ülkesinde Hacim değerine bakılmaksızın Beygir Gücü esas alınarak vergilendirme yapılıyor; bu da araçların yüksek vergi dilimlerine girmemesi için kapasitelerinin altında güçlerde satışa sunulmasına sebep oluyor.

Günümüzde birçok marka kendi bünyelerindeki modifiye firmaları veya anlaşmalı oldukları firmalar vasıtası ile satış sonrasında aynı hizmeti çok yüksek fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor.

Mercedes Benz - Brabus, AMG
BMW - Hartge
Volkswagen - ABT


Aracımın turbosu bozulur mu ?

Dünya üzerinde üretilen bütün turbolar maalesef bir gün bozulacaktır.

Siz aracınızı standart yazılımı ile de kullansanız; metal parçalardan oluşan turbo ünitesi zamanla ısı ve gözle görünmeyen toz zerreleri ile aşınacak ve sonunda bozulacaktır.

Bilinçli bir şekilde yapılan yazılımlar turbonun ömrünün kısalmasına etki etmez.

Turbonun uzun ömürlü olması aslında kullanıcı ile alakalıdır.

Tüm turbo araçların kullanım kılavuzlarında bulunan ama maalesef ülkemiz kullanıcılarının zahmet edip okumadığı ve uygulamadığı kullanım önerileri turbonun ve diğer motor parçalarının uzun ömürlü olmasını sağlayan en büyük ipuçlarıdır. Bunların başında aracın motoru ısınmadan motorun yüksek devirlere çıkartılıp agresif kullanılmaması, araç motoru stop edilmeden önce yaklaşık bir dakika rölantide çalıştırılarak turbonun soğutulması ve üreticinin öngördüğü kalite standartlarında motor yağı kullanılması en dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Maalesef ülkemizde araçların problemleri; araçların garanti sürelerinin bitip periyodik bakımlarının işinin uzmanı olmayan ellerde yapılmasıyla başlıyor. Ne zaman ki "Usta şunun bakımını yapar mısın?" cümlesiyle ustaya uzatılan bir anahtar ve bakımı yapan kişinin ucuza mal etmek amacı ile yan sanayi parça ve ucuz maliyetli düşük kaliteli motor yağı kullanması sonucunda araçlar kullanıcısına sorun çıkartmaya başlıyor. (İşinin Ehli orjinal malzeme ve kaliteli yağ kullanan bir çok ustamızı tenzi ederiz) Bu nedenle tüm araç kullanıcılarına önerimiz bakımlarını yaparken orjinal malzemeden kaçınmamaları ve doğru ellerde araçlarına bakım yaptırmaları. Bunlara dikkat ederseniz aracınızın uzun yıllar sorunsuz ve minimum masraf ile sizlere hizmet edecektir.

EcuFast

%100 Müşteri Memnuniyeti ilkemiz ile aracınızı TEST edip beğendiğiniz taktirde sizleride EcuFast ailesine katılmaya davet ediyoruz!

FİYAT AL